Przesadzanie kwiatow

Przesadzanie kwiatow

Ogrod – porady: Przesadzanie kwiatow

Po sezonie zimowym niezbędne okazuje się zawsze przeprowadzenie stosownego przesadzenia kwiatów. Rośliny zmęczone po ciężkim okresie wymagają przede wszystkim właściwej pielęgnacji. Dlatego też niezbędne okazuje się dodanie im energii i kopa, do dalszego rozwoju i rozkwitu wraz z następującą wiosną. W tym celu przyda się je przenieść w większy pojemnik. Wiosna jest idealnym do tego momentem, w zasadzie okres przesilenia zimowo-wiosennego.

Przesadzanie kwiatow

Poprzez takie proste zupełnie zabiegi pielęgnacyjne możliwe okazuje się w znaczącym stopniu poprawienie wzrostu kwiatów. Jest to dobre także wtedy, gdy nasza roślinka choruje. Warto wiedzieć, żeby przesadzać te kwiaty, które już nie mieszczą się w swych dotychczasowych doniczkach. W ten sposób pozwolimy im na ich dalszy, swobodny rozrost. Kolejna kwestia to to, ażeby przesadzać te okazy, które powiększają się systematycznie z sezonu na sezon.

Wiele roślin źle znosi sezon zimowy, więc warto jest zabrać się za ich przesadzanie bardzo szybko i sprawnie. Wysokie rośliny czy drzewa nie mogą być przetrzymywane w małych donicach, bowiem w ten sposób łamią się, są bardziej odporne na uszkodzenia czy też naruszenia ich trwałej struktury. Tracą one swoją stabilność oraz niekiedy przewracają się i ranią. Koniecznie trzeba przesadzić kwiaty, które już mają wiele lat, które przestają wraz z biegiem czasu być odpowiednio zielone, są zarażone czymś czy nie rosną.

Przyda się także zainwestować w przesadzanie kwiatów wtedy, kiedy były uprawiane przez kilka sezonów w tym samym torfie albo które jeszcze nie były przesadzane w ogóle. Jeżeli kwiaty są wyblakłe, wtedy także przyda się je przesadzić. Sygnałem do tego są także spadające liście.

– autor artykułu

Polecamy

Polecamy gry na